Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2014

Poté, co jsem viděl Brazílii vyhrát v penaltovém zápase s Chile 3: 2, napadlo mě, jak se hraje přesčas.

Je to náhlá smrt?

Odpověď

Ve fotbale, prodloužení (OT) nebo prodloužení nedochází k náhlé smrti (nezaměňovat s zastavením / dodatečným časem ), jak se to nazývá v kontextu fotbalu, se hraje na dvě poloviny 2 x 15 minut.

FIFA vyzkoušela koncept náhlé smrti před několika lety se tomu říkalo Zlatý cíl . Myšlenka byla, že prvním cílem v SZ bude tiebreaker. Dostalo se to docela negativní kritiky a toto byl nahrazen Stříbrným cílem (viz stejný odkaz výše), což bylo považováno za slušný kompromis mezi náhlou smrtí a pravidelným SZ.

Jak Zlatý gól, tak stříbrný gól byly odstraněny ze Zákonů nakonec hra.

Komentáře

• jen přidávání k této odpovědi; Stříbrným cílem je, když odehrajete polovinu prodloužení a pokud je skóre stále nerozhodné , bude se hrát druhá polovina. Pokud skóre zůstane vyrovnané, o vítězi budou rozhodovány trestné střílení.
  • Pokud k odpovědi přidáte, že ve fotbale se tomu říká " prodloužení " a budete jej označovat jako v odpovědi bych se nechal přesvědčit, abych tuto otázku hlasoval. Is je nitpický, ale použití správného výrazu má tendenci snižovat záměnu mezi " prodloužením " (dvě třetiny odehrané, když je zápas losován 90 minut) a " dodatečný čas " (čas přidaný k vyrovnání prodloužených zastávek ").
  • @Almo Je to naopak '. Fotbal (to ' jak tomu říkáme) žije z ' nízkého skóre a šance reagovat na gól. ' voláte to ' fotbal ' takže myslím, že ' pochází z USA a je docela obeznámen se sportem s vysokým skóre. Ale právě tato nízká míra skórování je to, co umožňuje týmům jako Kostarika překvapit " velké " (jako Itálie) dobrým taktiku a porazit je. Nebo alespoň trochu otravovat.
  • Přiznávám, že jsem hodně fotbalu nesledoval. Ale jsem ' herní designér, takže můj pohled na něj není jen průměrným divákem. Pokud má hra sklon k remíze, máte problémy v turnajích. ' Proto je šachové mistrovství světa určeno sérií 7 her, z nichž mnohé budou remízou. Je to ' jeden z důvodů, proč hokej, také hra s nízkým skóre, využívá při svém šampionátu prodloužení náhlé smrti v kombinaci se sérií sedmi her. Světový pohár představuje jedinečnou výzvu v designu, protože o cenu soutěží tolik týmů. Ale myslím si, že mají nějakou práci.
  • Fotbal nemá tendenci k remízám. Soudě podle tabulky EPL 2013/14 ( espnfc.com/barclays-premier-league/23/table?season=2013 ) bylo 156/760 zápasů tažené. To znamená, že fotbalový zápas končí s výsledkem ~ 80% času. S pravidly fotbalu jsou v současnosti mnohem větší problémy než rozhodování o vítězi.

Odpověď

Ne, to není náhlá smrt. Přesčasy se hrají pouze ve vyřazovací fázi (jakýkoli zápas po skupinové fázi).

Pokud je skóre na konci regulace vyrovnané, bude se hrát přesčas. OT je 30 minut, které jsou rozděleny na dvě poloviny. Na konci SZ, pokud je skóre stále nerozhodné, přecházejí týmy k penaltovým rozstřelům. Všimněte si, že to znamená, že v SZ může každý tým vstřelit více gólů!

Trestné střílení funguje následovně: Každý tým má 5 pokusů a týmy střílejí. Tým vyhraje, pokud během prvních 5 pokusů vstřelí více gólů než soupeř. V opačném případě týmy přejdou k náhlé smrti, každý dostane jeden po druhém. Pokud oba týmy skórovaly nebo oba při zkoušce chyběly, pokračují v dalším kole, dokud tým skóroval, zatímco druhý tým tak neučinil. Bodovací tým je vítězem hry.

Odpověď

„Přesčas“ se hraje po 90 minutovém regulačním čase a toto je 30 minut dlouhý, rozdělen na 2 15minutové poloviny, pokud oba týmy stále remizují, když je tento čas u konce, týmy poté střílejí penaltu. trestné střílení funguje takto; oba týmy střídavě střídají střídavě 5 trestů a kdokoli zaznamenal nejvíce trestů, vyhrává, pokud jsou oba týmy stále stejné, pak jsou přijímány tresty náhlé smrti. To je případ, kdy oba týmy střídají střídání trestů, pokud první tým skóroval, pak musí skórovat druhý tým, jinak hru prohrají.