• Am câștigat jocul acasă 3 – 1.

Am câștigat?

Mulțumesc.

Răspunde

Ei bine, depinde de regulile concursului! Dar dacă, conform titlului dvs., sunteți îngrijorat de golurile în deplasare, atunci echipa dvs. va fi pierdut:

• Factorul principal este întotdeauna 1 numărul total de goluri marcate de-a lungul celor două picioare. În acest caz, sunteți la egalitate 3-3.
  • tiebreakerul este apoi numărul de goluri marcate în meciul din deplasare. În acest caz, este „0-1 pentru adversarii tăi.

1. Cel puțin în fiecare competiție cu două picioare despre care am auzit vreodată.

Comentarii

• Acesta este modul în care ajunge să funcționeze. Textul actual de la pagina 54 din actualele legi ale jocului este, totuși, " Regulile de concurs pot prevedea că în cazul în care echipele se joacă acasă și în deplasare, dacă scorul total este egal după al doilea meci, orice goluri marcate la solul echipei adverse va conta dublu. "
  • @studro Ah, nu am ' Nu realizez singurele goluri în deplasare, prelungirile și penalizările au fost " aprobate " ca metode pentru împărțirea unui meci egal. ' Voi încerca să actualizez răspunsul pentru a include asta cândva astăzi.

Răspuns

În ligile majore care utilizează un sistem de knock-out cu două picioare, cum ar fi UEFA Champions League și UEFA Europa League, câștigătorul este determinat după cum urmează:

1. Numărul total de goluri marcate în ambele picioare.
  2. Numărul de goluri marcate în deplasare.

Dacă tot nu produce o victorie, se joacă o prelungire de 2×15 minute. De-a lungul istoriei i s-au aplicat mai multe reguli ( obiectiv de aur, obiectiv de argint ), însă în prezent regulile sunt după cum urmează:

• Prelungirile (2×15 minute) trebuie completate complet.
  • Dacă nu au fost înscrise goluri în timpul prelungirilor, jocul se va transforma într-o lovitură de penalizare
  • Echipa care a marcat cele mai multe goluri în prelungiri câștigă
  • Dacă ambele echipe au înscris același număr de goluri în prelungiri, echipa secundă în deplasare câștigă.

Răspuns

Nu, ai pierdut. După adăugarea tuturor golurilor, atât din deplasare, cât și din meciurile de acasă, echipa cu cel mai mare număr de goluri totale va fi câștigat. Dacă golurile totale sunt egale, echipa cu cele mai multe goluri în deplasare va câștiga. Cealaltă echipă are 1 gol în deplasare, în timp ce tu nu ai niciunul. Deoarece totalurile sunt egale, cealaltă echipă este câștigătoare.

Răspuns

Depinde de competiția despre care vorbiți, pentru exemplu:

• UEFA Champions League / UEFA Europa League: De exemplu, aceste două competiții au regula obiectivului de deplasare. Deci, dacă vorbiți despre aceste două competiții, răspunsul este NU . , deoarece ați suferit un gol de acasă și nu ați marcat niciunul în deplasare.

• CONMEBOL Libertadores / Sudamericana: Aceste două competiții sunt organizate de Conmebol (America de Sud) și nu au regula de gol în deplasare. Așadar, trageți jocul 3-3 și, în acest caz specific, veți merge la timp suplimentar.