Czy jest tenisista, który wygrał złotego seta?

Jaka jest różnica między Złotym setem i Zestaw bajgli ?

Komentarze

Odpowiedź

Złoty zestaw : Ustaw, który jest wygrał bez utraty ani jednego punktu.

Tylko jeden człowiek w historii profesjonalnego tenisisty na najwyższym poziomie zdołał to osiągnąć: Bill Scanlon przeciwko Marcosowi Hocevarowi w pierwszej rundzie WCT Gold Coast Classic na Delray Beach 22 lutego 1983. Scanlon wygrał mecz 6: 2, 6: 0. Osiągnięcie zostało zapisane w Księdze Rekordów Guinnessa.

Tylko 2 kobiety wygrały złoty set: w 1943 roku Pauline Betz wygrała Tri- Turniej stanowy w Cincinnati w stanie Ohio, w finale pokonując Catherine Wolf, 6: 0, 6: 2, bez utraty punktu w pierwszym secie. W Mistrzostwach Wimbledonu 2012 Yaroslava Shvedova osiągnął złoty set z Sarą Errani. Później wygrała mecz 6-0, 6-4.

Jest też „Złoty mecz” : mecz, który jest wygrany bez utraty ani jednego punktu, cały mecz! ale nikt go nie wygrał do dziś.

Zestaw bajgli to zestaw, którego wygrywający wygrał 6-0, a różnica z Złotym zestawem polega na tym, że możesz tracić punkty podczas gry, o ile wygrasz game.

Jest Złoty bajgiel Nagroda to nagroda ustanowiona w 2004 r., Która honoruje zawodowego tenisistę, który rozdał więcej „bajgli” (wygrane sety 6: 0) niż jakikolwiek inny gracz na obwodzie. Roger Federer jest rekordzistą wszechczasów pod względem liczby bajgli w jednym sezonie: 18 trafiło do Pucharu Mistrza Tenisa, a łącznie 19 w 2006 roku.