Dogrywka Mistrzostw Świata FIFA 2014

Widząc, jak Brazylia wygrywa mecz z Chile 3: 2 w rzutach karnych, zastanawiałem się, jak rozgrywa się dogrywkę.

Czy to nagła śmierć?

Odpowiedź

Nie ma nagłej śmierci w piłce nożnej, dogrywce (dogrywce) ani dogrywce (nie mylić z zatrzymaniem / dodatkowym czasem ), jak to się nazywa w kontekście piłki nożnej, rozgrywa się w dwóch połowach 2 x 15 minut.

FIFA wypróbowała koncepcję nagłej śmierci kilka lat temu nazywano go Złotym celem . Pomysł polegał na tym, że pierwszym golem w dogrywce będzie remis. Otrzymał dość negatywną krytykę, a to została zastąpiona srebrną bramką (patrz ten sam link powyżej), która była uważana za przyzwoity kompromis między nagłą śmiercią a zwykłym dogrywką.

Zarówno złoty, jak i srebrny gol zostały usunięte z przepisów mecz w końcu.

Komentarze

• po prostu dodając do tej odpowiedzi; Srebrny gol jest wtedy, gdy rozegrasz połowę dogrywki i jeśli wynik nadal jest remisowy , druga połowa zostanie rozegrana. Jeśli wynik pozostanie nierozstrzygnięty, zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie rzutów karnych / li>
  • Jeśli dodasz do odpowiedzi, że w piłce nożnej nazywa się to " dogrywką " i określasz to jako takich w odpowiedzi, byłbym przekonany do głosowania za pytaniem. Nie jest trudne, ale użycie prawidłowego terminu zwykle zmniejsza nieporozumienia między " dogrywką " (dwoma okresami rozegranymi w przypadku remisu po 90 minut) i " dodatkowy czas " (czas dodany w celu zrekompensowania dłuższych przestojów ").
  • @Almo To ' jest wręcz przeciwnie. Piłka nożna (to ' tak, jak to nazywamy) żyje dzięki ' niskim wynikom i szansie na reakcję na bramkę. ' nazywasz to ' piłką nożną ', więc myślę, że ' pochodzisz ze Stanów Zjednoczonych i znasz się na sportach z wysokim wskaźnikiem punktacji. Ale to właśnie ten niski wskaźnik punktacji pozwala zespołom takim jak Kostaryka zaskoczyć " dużych " (takich jak Włochy) dobrymi taktykę i pokonaj ich. Albo przynajmniej trochę zdenerwować.
  • Przyznaję, że nie oglądałem dużo meczów piłkarskich. Ale ja ' jestem projektantem gier, więc moje spojrzenie na to nie jest tylko zwykłym widzem. Jeśli gra ma tendencję do remisu, masz problemy w turniejach. To ' jest powodem, dla którego o mistrzostwo świata w szachach decyduje seria 7 gier, z których wiele będzie remisami. To ' jest jednym z powodów, dla których hokej, również gra z niską liczbą punktów, wykorzystuje w swoich mistrzostwach dogrywkę z nagłą śmiercią, połączoną z seriami 7 gier. Mistrzostwa Świata stanowią wyjątkowe wyzwanie w projektowaniu, ponieważ o nagrodę walczy tak wiele drużyn. Ale myślę, że mają trochę pracy.
  • Piłka nożna nie ma tendencji do remisów. Sądząc z tabeli EPL 2013/14 ( espnfc.com/barclays-premier-league/23/table?season=2013 ), 156/760 dopasowań było pociągnięty. Oznacza to, że mecz piłki nożnej kończy się wynikiem w ~ 80% przypadków. Obecnie istnieją znacznie większe problemy z zasadami piłki nożnej niż wyłonienie zwycięzcy.

Odpowiedź

Nie, to nie jest nagła śmierć. Dogrywka jest rozgrywana tylko w fazie pucharowej (dowolny mecz po fazie grupowej).

Jeśli wynik na koniec regulaminu jest remisowy, dogrywka zostanie rozegrana. OT to 30 minut, które dzieli się na dwie połowy. Na koniec dogrywki, jeśli wynik nadal jest remisowy, drużyny przechodzą do serii rzutów karnych. Zauważ, że oznacza to, że w dogrywce każda drużyna może strzelić wiele bramek!

Rzuty karne działają następująco: każda drużyna ma 5 prób, a drużyny naprzemiennie wykonują rzuty. Drużyna wygrywa, jeśli zdobędzie więcej goli niż przeciwnik podczas tych pierwszych 5 prób. W przeciwnym razie zespoły przechodzą do nagłej śmierci, każda próba na raz. Jeśli obie drużyny strzelą gola lub obie nie trafią w podwyższeniu, przechodzą do kolejnej rundy, dopóki jedna z drużyn nie zdobędzie gola, podczas gdy druga drużyna nie zdobędzie. Drużyna punktująca jest zwycięzcą meczu.

Odpowiedź

„Dogrywka” jest rozgrywana po regulaminowym czasie 90 minut i to trwa 30 minut, podzielone na dwie 15-minutowe połowy, jeśli obie drużyny nadal remisują po tym czasie, drużyny przejdą do rzutu karnego. rzut karny działa w ten sposób; obie drużyny po kolei wykonują po 5 kar na przemian, a ten, kto strzelił najwięcej kar, wygrywa, jeśli obie drużyny są nadal równe, kary za nagłą śmierć. Dzieje się tak, gdy obie drużyny po kolei wykonują rzut karny, jeśli pierwsza drużyna zdobędzie bramkę, wtedy druga drużyna musi strzelić, albo przegrywa.