Jaki jest cel ' w pierwszym meczu w koszykówce?

W koszykówce, jeśli dostaniesz piłkę podczas otwarcia, druga drużyna otrzyma piłkę na początku 2 i 3 kwarty, a ty tylko Zdobądź piłkę na początku czwartej kwarty.

Nie ma więc żadnej korzyści z wygrania końcówki otwarcia ani straty do utraty końcówki, ponieważ obie drużyny zaczynają z piłką tyle samo razy. Jeśli tak jest, po co w ogóle mieć wskazówkę? Dlaczego nie zacząć gry w ten sam sposób co drugi kwartał?

Odpowiedź

Zgodnie z zasadami FIBA i zakładając, że żadne inne zdarzenie nie spowodowało sytuacji rzutu sędziowskiego, wówczas posiadanie piłki na początku następnych kwarty byłoby takie.

Drużyna A wygrywa Skok: Drużyna B rozpoczyna 2 tercję. Drużyna A rozpoczyna 3. tercję. Drużyna B rozpoczyna 4. tercję. (Nie A, B, B, A), jak twierdzono w pytaniu.

Są dwa powody, dla których zdobycie napiwku jest przydatne

• prowadzenie kontra gonienie (można to uznać za przewagę, pierwsza zdobywająca gola)
  • gdy drużyny naprzemiennie posiadają, a tym samym szansa na strzał, zegar w tym okresie odlicza. Może się zdarzyć, że Drużyna A rozpoczęła okres, a także miała ostatnią szansę na strzelanie w okresie. Nierówna liczba rzeczy. Sytuacje rzutu sędziowskiego zwykle się zdarzają, więc prawo do rozpoczęcia ostatniej kwarty może ponownie skończyć się dla drużyny A.

Zatem posiadanie pierwszego posiadania jest mała zaleta .

Komentarze

• Czy z czystej ciekawości masz jakieś statystyki, wygrywając cynk i zdobywając pierwsze punkty?
  • Nie, nie mam takich statystyk. Statystyki obrotów mogą w tym przypadku nie mieć znaczenia. Biorąc pod uwagę, że w 99,999% przypadków bez piłki nie zdobywasz bramki, a obie drużyny mogą potencjalnie generować straty. Obroty najprawdopodobniej nie zmieniają rozmiaru małej przewagi pierwszego posiadania. Kwantyfikacja tej małej przewagi jest jednak kolejnym ćwiczeniem.
  • To przypomina mi o odraczaniu odbioru w NFL. Uważam, że twój drugi punkt jest bardziej interesujący ze względu na liczbę posiadanych przedmiotów: drużyna może zakończyć kwartę 2 do 1 ORAZ mieć posiadanie piłki na początku następnej kwarty.
  • racketracer.com/2015/05/12/… mówi o możliwościach 2 za 1, w których średnia różnica wynosi +0,74 punktów za każdy strzał 2 na 1. To może wykraczać poza zakres tego pytania, ale należy to rozważyć.

Odpowiedź

Jeśli spójrz na modele prawdopodobieństwa, że każdy kwartał gry ma znaczenie. Czwarty kwartał ma prawie 40% wpływ na grę (kiedy powinien wynosić 25%). Nie pamiętam dokładnego odsetka i nie był to niezapomniany, ale posiadanie dodatkowego posiadania w 4. kwarcie doprowadziło do wzrostu prawdopodobieństwa wygranej w bliskich meczach – myślę, że próg to 10 punktów – i znacznego wzrostu prawdopodobieństwa w równych meczach .

Tak więc wskazówka prawie nic nie znaczy dla maniaków statystyk, którzy pracują dla drużyn w pierwszej kwarcie posiadania piłki, ale posiadanie piłki w czwartej kwarcie jest cenione tak wysoko, że sprawia, że jest to ważne dla wielu drużyn. Wciąż jest wiele drużyn NBA, które są w połowie słabsze, ponieważ nie szukają przewagi w wysokości 0,85% (tylko robiąc to), ale inne zespoły to obchodzą.

Wiem, że to jest więcej komentarza, ale po prostu zbyt długi, ale może ktoś może odwołać się do artykułu MIT, który czytałem o tym kilka lat temu. Podsumowując, im później w grze dostaniesz, tym bardziej wartościowe posiadłości są w ich korelacji, aby wygrać prawdopodobieństwo i nie możesz dostać się później niż w czwartej kwarcie.

W innych ligach – nie w NBA – kiedy gramy naprzemiennie, wskazówka jest jeszcze ważniejsza, ponieważ daje przewagę połowy posiadania na mecz. Każdy trener chciałby mieć 0,55 punktu przewagi.

Odpowiedź

Nie mogę rozmawiać z NBA, ale na studiach i liceum, strzałka posiadania jest ustawiana przez tego, kto wygrywa rzut sędziowski. Tak więc, jeśli drużyna A wygrywa napiwek i nie ma żadnego naruszenia, które powoduje wezwanie sędziego do rzutu sędziowskiego, drużyna B powinna otrzymać piłkę na początku w następnej kwarcie, wtedy strzała obróciłaby się w stronę drużyny A.

Nie pamiętam ręki, ale są inne przypadki, w których strzała posiadania przewraca się, a nie tylko rzut sędziowski lub koniec ćwierć / pół. Wiem, że jeśli piłka utknie między obręczą a tablicą to jeden i uważam, że podwójna technika trafia do strzały posiadania.