• Wygrałem mecz u siebie 3-1.

Czy wygrałem?

Dzięki.

Odpowiedź

Cóż, to zależy od zasady konkursu! Ale jeśli zgodnie ze swoim tytułem martwisz się golami na wyjeździe, Twoja drużyna przegra:

• Głównym czynnikiem jest zawsze 1 łączna liczba strzelonych bramek W tym przypadku masz remis 3-3.
  • W dogrywce jest wtedy liczba bramek zdobytych w meczu wyjazdowym. W tym przypadku jest to 0-1 dla twoich przeciwników.

1. Przynajmniej we wszystkich dwunożnych zawodach, o których słyszałem.

Komentarze

• W ten sposób ostatecznie to działa. Faktyczny tekst na stronie 54 aktualnych Przepisów Gry to jednak " Zasady rozgrywek mogą przewidywać, że w przypadku gdy drużyny grają ze sobą u siebie i na wyjeździe, jeśli łączny wynik jest równy po w drugim meczu wszystkie bramki zdobyte na boisku drużyny przeciwnej będą liczone podwójnie. "
  • @studro Ach, nie ' nie zrealizowałem jedynych bramek na wyjeździe, dogrywki i rzutów karnych " zatwierdzono " jako metody podziału remisowego meczu. ' spróbuję zaktualizować odpowiedź, aby uwzględnić ją kiedyś dzisiaj.

Odpowiedź

W głównych ligach, które stosują dwumeczowy system pucharowy, takich jak Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA, zwycięzca jest określany w następujący sposób:

1. Łączna liczba bramek strzelonych w obu meczach.
  2. Liczba strzelonych goli na wyjeździe.

Jeśli to nadal nie daje zwycięstwa, rozgrywana jest dogrywka 2×15 minut. W całej historii obowiązywało kilka reguł ( złoty gol, srebrny gol ), jednak obecnie zasady są następujące:

• Dogrywka (2×15 minut) musi zostać zakończona w całości.
  • Jeśli w dogrywce nie padł żaden gol, mecz zmieni się w rzut karny
  • Drużyna, która strzeliła najwięcej goli w dogrywce, wygrywa
  • Jeśli obie drużyny strzelą taką samą liczbę goli w dogrywce, wygrywa drużyna gości w drugim meczu.

Odpowiedź

Nie, przegrałeś. Po zsumowaniu wszystkich bramek, zarówno z meczów wyjazdowych, jak i domowych, wygra drużyna z największą liczbą bramek. Jeśli łączna liczba bramek jest równa, wygra drużyna z największą liczbą bramek na wyjeździe. Druga drużyna ma 1 bramkę na wyjeździe, a Ty nie masz żadnego. Ponieważ sumy są równe, wygrywa druga drużyna.

Odpowiedź

Zależy, o jakiej konkurencji mówisz, bo przykład:

• Liga Mistrzów UEFA / Liga Europy UEFA: Na przykład w tych dwóch rozgrywkach obowiązuje zasada goli na wyjeździe. Jeśli więc mówisz o tych dwóch rozgrywkach, odpowiedź brzmi NIE . Przegrałeś , ponieważ straciłeś jednego gola u siebie i nie zdobyłeś żadnego gola na wyjeździe.

• CONMEBOL Libertadores / Sudamericana: Te dwa konkursy są organizowane przez Conmebol (Ameryka Południowa) i nie mają reguły bramkowej. Więc rysujesz mecz 3-3 iw tym konkretnym przypadku idziesz do dogrywki.