A FIFA 2014. évi világkupa hosszabbításai

Miután láttam, hogy Brazília büntetőkkel 3-2-re megnyerte Chile elleni meccsét, kíváncsi voltam, hogyan játszódik a hosszabbítás.

Ez hirtelen halál?

Válasz

A futballban, a hosszabbításban (OT) vagy a hosszabbításban nincs hirtelen halál (nem tévesztendő össze a leállás / további idő vel), ahogy futball-összefüggésben hívják, két félidőben, 2 x 15 perc alatt játsszák.

A FIFA kipróbálta a hirtelen halál koncepcióját néhány évvel ezelőtt Arany célnak hívták . Az ötlet az volt, hogy az OT első gólja a döntetlen lesz. Eléggé negatív kritikát kapott, és ez ezüstgólra cserélték (lásd ugyanezt a linket fent), amelyről azt gondolták, hogy tisztességes kompromisszumot jelent a hirtelen halál és a szokásos OT között. a játék végül.

Hozzászólások

• csak hozzáadom ezt a választ; Ezüst cél az, amikor a hosszabbítás egyik felét játszod, és ha a pontszám még mindig egyenlő Ha a pontszám továbbra is holtversenyben marad, a győztest büntetőpárbajok alapján döntjük el / li>
  • Ha a válaszhoz hozzáadod, hogy a futballban " hosszabbításnak hívják ", és úgy hivatkoznak rá, ilyen a válaszban, rábeszélnék, hogy szavazzam fel a kérdést. Is nppicky, de a helyes kifejezés használata csökkenti a " hosszabbítás " (két játszott periódus után, amikor a mérkőzést sorsolják) közötti zavart. 90 perc), és " további idő " (a meghosszabbított leállások pótlásához szükséges idő ").
  • @Almo Ez ' éppen ellenkezőleg. A futball (ez az, amit ' nek nevezünk) abból él ' az alacsony pontszám és a gólra való reagálás esélye. ' úgy hívod, hogy ' foci ', tehát azt hiszem, ' re az Egyesült Államokból származik, és jól ismeri a magas pontszámú sportokat. De pontosan ez az alacsony pontszám az, ami lehetővé teszi a Costa Ricához hasonló csapatok számára, hogy jóval meglepjék a " nagyokat (div id = “941e9a6f11″>

(például Olaszország). taktikát és legyőzni őket. Vagy legalábbis egy kicsit bosszantani.

• Elismerem, hogy nem sok focit néztem. De ' játéktervező vagyok, így a nézőpontom nem csak egy átlagos nézőé. Ha egy játék döntetlenre hajlik, problémákat okoz a versenyeken. ' ez az oka annak, hogy a világ sakkbajnokságát egy 7 játékból álló sorozat határozza meg, amelyek közül sok döntetlen lesz. ' ez az egyik oka annak, hogy a szintén alacsony pontszámot játszó Hockey hirtelen halálos túlmunkát alkalmaz, bajnokságában 7 játékos sorozattal kombinálva. A világbajnokság egyedülálló kihívást jelent a tervezés terén, mivel ennyi csapat versenyez a díjért. De azt hiszem, van némi munkájuk.
  • A futball nem hajlamos a döntetlenre. A 2013/14-es EPL táblázatból ítélve ( espnfc.com/barclays-premier-league/23/table?season=2013 ) 156/760 mérkőzést rendeztek. húzott. Ez azt jelenti, hogy egy futballmeccs az idő ~ 80% -ának eredménnyel zárul. A futball szabályaival jelenleg sokkal nagyobb problémák vannak, mint a győztes eldöntése.
  • Válasz

Nem, ez nem hirtelen halál. A hosszabbítás csak a kieséses szakaszban játszódik (bármely mérkőzés a csoportkör után).

Ha a szabályozás végén egyenlő az eredmény, akkor a hosszabbítás lesz lejátszva. Az OT 30 perc, amely két részre oszlik. Az OT végén, ha a pontszám továbbra is egyenlő, a csapatok büntetőpárbajra lépnek. Vegye figyelembe, hogy ez azt jelenti, hogy az OT-ben minden csapat több gólt is lőhet!

A tizenegyespárbaj a következőképpen működik: Minden csapatnak 5 próbálkozása van, és a csapatok felváltják egymást. Egy csapat akkor nyer, ha az első 5 próbálkozás során több gólt szerez, mint ellenfele. Ellenkező esetben a csapatok áttérnek a hirtelen halálra, mindegyikük egy-egy próbálkozást kap. Ha mindkét csapat gólt szerez, vagy mindketten kihagyják a próbálkozást, akkor újabb körre mennek, amíg egy csapat gólt nem szerez, míg a másik csapat ezt nem teszi meg. A gólt szerző csapat nyeri a játékot.

Válasz

A “túlórát” a 90 perces szabályozási idő után játsszák, és ez 30 perc hosszú, 2 15 perces félidőre osztva, ha mindkét csapat még döntetlent játszik, amikor ez az idő lejárt, a csapatok büntetőpárbajra lépnek. a büntető lövés így működik; mindkét csapat felváltva 5 büntetőt váltott felváltva, és aki a legtöbb büntetőt szerezte, az nyer, ha mindkét csapat még mindig egyenlő, akkor hirtelen halálbüntetést szabnak ki. Ekkor mindkét csapat felváltva veszi a tizenegyest, ha az első csapat szerez gólt, akkor a másik csapatnak kell gólt szereznie, vagy elveszíti a játékot.Remélem, ez segített.