Kérdésem lenne a vendég / hazai gólokkal kapcsolatban.

• Elvesztettem egy meccset idegenben 2 – 0.

• Nyertem otthon 3 – 1.

Nyertem?

Köszönöm.

Válasz

Nos, ez attól függ a verseny szabályait! De ha a címednek megfelelően aggódsz az idegenbeli gólok miatt, akkor a csapatod veszíteni fog:

• Az elsődleges tényező mindig 1 a szerzett gólok száma a két lábon. Ebben az esetben 3–3-ra holtversenyben állsz.
  • A döntetlen a vendég meccsen szerzett gólok száma. Ebben az esetben 0-1 az ellenfeleknek.

1. Legalábbis minden kétlábú versenyen, amiről valaha is hallottam.

Megjegyzések

• Ez végül így működik. A jelenlegi játékszabályzat 54. oldalán található tényleges szöveg azonban " A versenyszabályok előírhatják, hogy ahol a csapatok otthon és idegenben játszanak egymással, ha az összesített pontszám egyenlő a második meccsen az ellenfél talaján szerzett gólok duplája számít. "
  • @studro Ah, nem tettem ' nem veszi észre az egyetlen idegenbeli gólt, a hosszabbítást és a büntetéseket " jóváhagyta " mint a döntetlen meccs felosztásának módszerét. ' Megpróbálom frissíteni a választ, hogy valamikor ma is szerepeljen benne.

Válasz

Azokban a főbb bajnokságokban, amelyek kétlábú kiütési rendszert használnak, mint például az UEFA Bajnokok Ligája és az UEFA Európa Liga, a győztest a következőképpen határozzák meg:

1. Mindkét lábon szerzett gólok száma.
  2. Az idegenben szerzett gólok száma.

Ha ez még mindig nem eredményez győzelmet, akkor 2×15 perces hosszabbításra kerül sor. A történelem során számos szabály vonatkozott rá ( aranygól, ezüstgól ), azonban jelenleg a szabályok a következők:

• A hosszabbítást (2×15 perc) teljes mértékben teljesíteni kell.
  • Ha a hosszabbítás alatt nem született gól, a játék büntetőpárbajra vált
  • Az a csapat nyer, amely a legtöbb gólt rúgta a hosszabbításban.
  • Ha mindkét csapat ugyanannyi gólt szerzett a hosszabbításban, akkor a második mérkőzés idegenbeli csapat nyer.

Válasz

Nem, elvesztetted. Miután összeadta góljait, idegenbeli és hazai mérkőzésekből egyaránt, az a csapat nyer, amelyik a legtöbb összes gólt szerezte. Ha az összes gól megegyezik, akkor a legtöbb vendég góllal rendelkező csapat nyer. A másik csapatnak 1 idegenbeli gólja van, míg Önnek nincs. Mivel az összesítés egyenlő, a másik csapat a győztes.

Válasz

Attól függ, melyik versenyről beszél, példa:

• UEFA Bajnokok Ligája / UEFA Európa Liga: Például ennek a két versenynek az idegenbeli gólszabálya van. Tehát, ha erről a két versenyről beszél, a válasz NEM . , mert egy hazai gólt elszenvedett és idegenben sem szerzett.

• CONMEBOL Libertadores / Sudamericana: Ezt a két versenyt Conmebol (Dél-Amerika) szervezi, és nem rendelkezik az idegenbeli gól szabályával. Tehát felhívja a játékot 3-3, és ebben a konkrét esetben hosszabbításra készül.