Mi az arany készlet? és mi a különbség a Bagel szettel?

Van olyan teniszező, aki aranyszettet nyert?

Mi a különbség aranyszett és Bagel készlet ?

Megjegyzések

Válasz

Arany készlet : egyetlen pont elejtése nélkül nyert.

A legfelsőbb szintű profi teniszezés történetében csak egyetlen ember érte el ezt: Bill Scanlon Marcos Hocevar ellen a WCT Gold Coast Classic első fordulójában, Delray Beachen, 1983. február 22-én. Scanlon 6–2, 6–0-ra nyerte a mérkőzést. Az eredményt a Guinness-rekordok könyve rögzíti.

Csak 2 nő nyert arany szettet: 1943-ban Pauline Betz megnyerte a Tri- Állami torna az ohiói Cincinnatiban, a döntőben 6–0, 6–2-re legyőzve Catherine Wolf-t, az első szettben pontveszteség nélkül. A 2012-es wimbledoni bajnokságon Jaroszlava Švedova aranyszettet ért el Sara Errani ellen. Később 6-0, 6-4-re megnyerte a mérkőzést.

Van még egy “Aranymérkőzés” : az a meccs, amelyet egyetlen pont elvesztése nélkül nyernek, az egész meccsen! de a mai napig senki sem nyerte meg.

Bagel szett olyan készlet, amelyet a győztes játékos 6-0-ra nyert, és a Golden set különbség az, hogy a játék során pontokat veszíthet, amíg megnyeri a játék.

Van egy arany bagel Díj egy 2004-ben alapított díj, amely a hivatásos férfi teniszezőt tiszteli, aki több “bagelt” (6-0-ra nyert szettet) osztott ki, mint bármelyik másik játékos az áramkörön. Roger Federer rendelkezik a legtöbb bagel rekorddal, egyetlen szezonban, 18-an vesznek részt a Teniszmesteri Kupában, 2006-ban pedig összesen 19-en.

• Kérjük, foglalja össze a választ saját szavaival, ahelyett, hogy nagyon magas az idézet / szöveg arány …