Milyen ' értelme nyerni a kosárlabda nyitó tippjét?

Kosárlabdában, ha a nyitó tipp alatt kapod meg a labdát, a másik csapat megszerzi a labdát a 2. és 3. negyed elején, és csak te szerezd meg a labdát a 4. negyed elején.

Tehát nincs előnye a kezdő tipp elnyerésének és nincs hátránya a tipp elvesztésének, mert mindkét csapat azonos számú alkalommal indul a labdával. Ha ez a helyzet, miért van még tippje? Miért nem csak úgy kezdi a játékot, ahogyan minden második negyedévben elindulna?

Válasz

A FIBA szabályaiban, és feltételezve, hogy más esemény nem okozott ugró labda helyzetet, akkor a következő időszakok elején a birtoklás lesz.

Az A csapat nyeri az Ugrást: B csapat 2. periódus kezdődik. Az A csapat a 3. időszakot kezdi. A B csapat indul a 4. periódusban. (Nem A, B, B, A) a kérdéses igények szerint.

Két oka van annak, miért hasznos a tipp elnyerése

• vezetés az üldözéssel szemben (előnynek tekinthető, az első gólt szerezheti)
  • mivel a csapatok váltják a birtoklást és ezért a lövés lehetőségét, az óra abban az időszakban visszaszámol. Előfordulhat, hogy az A csapat kezdte az időszakot, és egy időszakban utoljára is lehetősége volt a lövésre. Egyenetlen számú vagyon. Ugró labda helyzetek általában előfordulnak, így az utolsó szakasz kezdési joga ismét az A csapathoz vezethet.

Tehát az első birtoklás egy kis előny .

Megjegyzések

• puszta kíváncsiságból, van-e statisztikád, amely összefügg megnyerni a tippet és előbb gólt szerezni?
  • Nem, nincs ilyen statisztikám. A forgalmi statisztika ebben az esetben lényegtelen lehet. Tekintettel arra, hogy a labda nélküli idő 99,999% -a nem szerez gólt, és mindkét csapat potenciálisan forgalmat tud produkálni. A forgalom valószínűleg nem változtatja meg az első birtoklás kis előnyének nagyságát. Ennek a kis előnynek a számszerűsítése azonban egy másik gyakorlat.
  • Ez arra emlékeztet, hogy elhalasztom a vételt az NFL-ben. A második pontodat érdekesebbnek tartom a birtoklások száma miatt: egy csapat befejezhet egy negyedet 2 az 1 ellenében ÉS birtokában lehet a következő negyed elejének birtoklásával.
  • racketracer.com/2015/05/12/… 2 az 1-hez lehetőségekről beszél, amelyekben az átlagos különbség +0,74 pont minden 2 az 1ért lövésért. Lehet, hogy ez kívül esik a kérdés körén, de megfontolandó.

Válasz

Ha nézd meg a valószínűségi modelleket, van súlya a játék minden negyedének fontosságán. A 4. negyed csaknem 40% -os hatással van a játékra (amikor annak 25% -nak kell lennie). Nem emlékszem a pontos százalékra, és ez nem volt emlékezetes, de ha extra birtoklása volt a 4. negyedben, akkor nőtt a győzelem valószínűsége a szoros játékokban – szerintem a küszöbérték 10 pont -, és az egyenletes játékok valószínűségének jelentős növekedése .

Tehát a borravaló szinte semmit sem jelent azoknak a statisztikáknak, akik az első negyedév birtokában csapatoknak dolgoznak, de a 4. negyed birtoklását olyan magasra értékelik, hogy ez sok csapat számára fontos dologgá teszi. Most még mindig sok olyan NBA csapat van, amelyik félbeteszi a csúcsot, mert nem keresik a .85% -os (csak ezt kitöltő) előnyt, de más csapatok érdekelnek.

Tudom, hogy ez inkább egy megjegyzés, de túl hosszú, de lehet, hogy valaki hivatkozhat az MIT cikkére, amelyet néhány évvel ezelőtt olvastam erről. De összefoglalva a játék későbbi szakaszát, akkor annál értékesebb javakat kapunk, amelyek összefüggésben vannak a győzelem valószínűségével és nem érhet el később, mint a 4. negyed.

Más bajnokságokban – nem az NBA-ben – még fontosabb, hogy mi váltogassuk a birtokokat, mert ez fél játékbajnoki előny. Bármely edző 0,55 pontos előnyt szeretne.

Válasz

Nem beszélhetek az NBA-vel, de az egyetemen és középiskolában a birtoklás nyílját állítja be, aki megnyeri a tippet. Tehát, ha az A csapat nyeri a tippet, és nincs olyan szabálysértés, amely miatt a labda ugró labdát hívna, akkor a B csapatnak meg kell szereznie a labdát a játék elején. a következő negyedévben, akkor a nyíl az A csapathoz csapódik.

Nem emlékszem kézből, de vannak más esetek, amelyek miatt a birtoklási nyíl megfordul, nem csak egy ugró labda vagy a vége. negyed / fele. Azt tudom, hogy egy labda beszorul-e a perem és a palánk közé, és úgy gondolom, hogy kettős technikával megy a birtokba mutató nyíl.

• Ez igaz, de nem felel meg ' valójában a kérdésre – mi ' az az előnye, hogy megnyeri a kezdő tippet, mivel mindez hosszú távon megsemmisül?
  • Elnézést, azt hiszem, nem voltam ' egyértelmű a válaszommal. A kérdést megelőző állítás nem igaz; Az A és a B csapat nem váltogatja az egyes szakaszok kezdetét. A ' k kapják a labdát a 2. és az azt követő szakaszokon, a váltakozó birtoklás nyíl (vagy röviden a birtoklás nyíl) állítja be. (NCAA 17-18, 6.3.5. Szabály) Maguk a kérdések érvénytelenek, mivel az állítások, amelyekből álltak, helytelenek. A létrehozott birtoklási nyíl a ' tipp-off ' és az azt követő időszakok oka ' birtoklást annak alapján ítélik oda, akinél a birtoklás nyíl azt jelzi, hogy birtokot kell kapnia.
  • @BrianWendel " Ki kap ' s a labdát a 2. és az azt követő szakaszokon a váltakozó birtoklási nyíl állítja be. " Nem teljesen igaz. 6.2.1 állapotok " Az ugró labda a labda játékba helyezésének módja a játék vagy bármely extra időszak (ok) elején. " Mivel egy NCAA játékban két félidő van (mielőtt szükség lenne az extra időszak (ok) ra), a birtoklási nyíl csak a 2. félidő kezdetének számít (nem " és az azt követő időszakok ").
  • @ user257138 igaz a főiskolára, de a középiskolának igenis van egy harmadik és egy negyedik. Az eredeti nyilatkozatomból ezt tovább kellett volna tisztáznom. De az eredeti pont folytatásához vannak olyan helyzetek egy játékban, amikor a birtoklást a birtoklás nyílján keresztül ítélik oda; ha a labda a perem és a palánk közé kerül, az a birtokló nyílra megy. Van még néhány olyan eset, amikor a nyíl számít, és kiterjesztve a tipp.